2019. március 29., péntek

Újabb Goldsprint verseny, újabb aranyérem.

Sziasztok!
Tegnap (03.16-án) Szombathelyen is rendeztek Goldsprintet, és a szervező srác megígértette velem már kb. 1 hónapja, hogy elindulok majd. Mivel hosszú hétvége volt, és a verseny csak 19 órakor kezdődött, ezért a délelőttöt otthoni munkával ütöttem el, amitől kicsit el is fáradtam. 16 óra körül indultunk Szombathelyre, ahol ettünk kicsit a barátnőméknél. (A kicsi most egy tepsi -kb. 30x30 cm-es- pizzát jelent.) A pizza után átmentünk a verseny helyszínére, ahol már javában tekertek.19:30 tájékán 23 mp-en kívüli volt legjobb idő, de én még éreztem a pizzát, ezért 20 óra előtt nem akartam felülni tekerni, nehogy visszaköszönjön. 20:10-15 körül végül felültem az első körre (ez látható lent a videón). 300-350 m-ig egész jól éreztem magam, aztán éreztem, hogy itt lassítani kell... A vége 22.17 mp, amivel átvettem a vezetést.

Nem sokkal később megjöttek a fiatalok is. 18-19 éves srácok, montisok és bmx-esek, akik tudnak pörgetni rendesen. Nem is kellett sok idő, és megelőztek. 22.08-as idővel egy zalalövői srác állt az élre. 2 körrel később jött egy helyi bmx-es srác, tavaly ő nyert a versenyt 21.5-ös idővel. Most nem ment olyan jól, 23 mp kellett, hogy beérjen. Alig pihent pár percet, és felült megint. Ekkor már 21.9-cel átvette az első helyet. Mindenki engem akart visszaküldeni a bringára, hogy tekerjek, nagy hagyjam, hogy az ilyen fiatalok letaszítsanak a dobogóról, de még mindig éreztem a pizzát. Végül 21 óra tájékán úgy éreztem, hogy most már tudok tekerni, ezért visszamerészkedtem a nyeregbe. Az első 200 m kicsit fájt, de utána kezdtem jól érezni magam. 16 mp-től már hangosan számoltak. Akkor nem értettem, hogy miért, de amikor beértem, akkor láttam, hogy 21.3 lett az időm. Az egyéni rekordomtól ugyan elmaradtam, de a vezetést 0.6 mp-cel átvettem. A verseny 22 óráig tartott, és már csak arra figyeltem, hogy a fiatalok milyen időt mennek. Próbáltam pihenni, hogy ha átveszik a vezetést, akkor tudjak még egy gyorsat menni a végén, de nem volt rá szükség. A 22.08-as időt megjavították 21.8-ra, de többet ő sem jött tekerni. Ha már verseny, és vannak bringák, akkor 21:45 körül azért felültem még egy utolsót. Ekkor már kicsit lassabb voltam, 21.6-os időt mentem, de jóleső érzés volt, hogy még ezzel is nyertem volna. Mivel a végén sietni kellett a vonatra, ezért az eredményhirdetést nem vártuk meg. Ami fura volt, hogy sem Zalaegerszegen, sem most Szombathelyen nem voltak 20-30 közötti bringások...Próbáltam megfogadni Vasiljev Dejan tanácsát, de azért néha felnyomom a pulzusom spinningen 180 környékére, ritkán 200-ig, meg a goldsprinteken 200 fölé.