2018. június 12., kedd

IV. Szombathelyi Országúti Kerékpáros Csapat Időfutam

2018. június 10.-én, vasárnap rendezték meg a IV. Szombathelyi Országúti Kerékpáros Csapat Időfutam versenyt. Országúti szakosztályunk komolyan készült a versenyre, három különböző csapatot is felállított szakosztályvezetőnk, Hódi Gábor. Kardos Benita és Bugledits Mihály beszámolói...

Kardos Benita:
Vasárnap került megrendezésre a IV. Szombathelyi Országúti Kerékpáros Csapat Időfutam verseny, amin eredetileg úgy volt, hogy 3-an, csajok veszünk részt, de sajnos az egyik csapattársunk lebetegedett, így Gáborral és Anettel álltunk a rajthoz. Mivel ez az első ilyen versenyem, ezért picit izgultam, hogy vajon hogyan fogom teljesíteni a távot. Egy kicsit hátránnyal indultam, ugyanis most csatlakoztam a klubhoz, így nem tudtam, hogy ki milyen tempót tud menni, és nem tudtunk együtt edzeni sem. Bemelegítéskor próbáltunk összeszokni. Majd 10:06-kor elrajtoltunk, végig próbáltam tartani a tempót, amit Gábor előttem diktált és a lábaim is érezték, hogy bírják a strapát.

A forduló után 2 akadállyal is szembe kellett néznünk, az egyik egy biciklis kisfiú volt, a másik pedig egy macska… Mivel a macskák kiszámíthatatlanok, ezért egy kicsit megijedtem, hogy vajon merre fog futni, de hálisten szerencsésen megúsztuk. A táv háromnegyedénél már éreztem, hogy kezdek fáradni és alig vártam már, hogy beérjünk a célba. Sokat segített, hogy Gábor és Anett előttem ment. A végén még próbáltam kiadni magamból mindent, amit csak lehetett. Végül 37:57-es idővel egy 2. helyet sikerült elcsípni, aminek nagyon örültem. Köszönöm a biztatást a családomnak és a páromnak, valamint a segítséget és a szélárnyékot Anettnek és Gábornak.😉Jó kis versenyzés volt és örültem, hogy részt vehettem rajta.😊

Bugledits Mihály:
Ma szép számmal gyűltünk össze a Szombathely mellett tartott csapat időfutamra. A mi egyesületünk három csapattal indult. Az én csapatomat Ricsi, Ákos,Tibi és jómagam alkottuk. 10:21-r került ránk a sor, előtte megnéztük a pályát és bemelegítettünk. Jó volt az idő, a szél is alig fújt. Szinte tökéletes körülmények. Szépen el is indultunk, elég jól mentünk, és jó összhangban is tudtuk váltani egymást, pedig most voltunk először együtt ilyen versenyen. Mindenki hozta a legjobb formáját, de már a végén látszott, hogy fáradunk, de nem sok volt már hátra.

Az utolsó emelkedőnél beleadtunk mindent, ami a csövön kifért, lejtőn lefelé is nyomtuk, ahogy tudtuk (50 km/h). Én előre mentem Ákos mellé, hogy együtt érjünk be, és Ricsinek szélárnyékot adtam, hogy tudjon jönni mögöttem, majd nagy hajrával befutottunk! Jól leizzadtam, de szerintem a többiek is! Összegezve: 21,3 km volt a táv, 30 perc 42 mp alatt tettük meg, 42 km/h átlagunk lett.!
És ezzel felkerültünk a DOBOGÓ 3.fokára!! Nagyon örültünk! :) Annyi szomorúság volt benne hogy 1 azaz 1 másodperccel maradtunk le a 2. helyről. Mondhatom, hogy nagyon szoros volt, egy hajszál volt szinte. Na, majd jövőre! :) Gratulálok mindenkinek! Jól nyomta az egész csapat! Hajrá Superior Team Sopron! :)