2018. június 11., hétfő

Crosskovácsi Maraton OB 2018

2018. június 9. fontos dátum volt a montisok, különösen a maratonosok naptárában! Ekkor rendezték meg Nagykovácsiban az OB-t. Az előrejelzések ugyan nem voltak bíztatók, ennek ellenére sokan nekivágtak a távoknak. Landi Zoli beszámolója...

Sziasztok!
Egy kis beszámoló a Nagykovácsiban rendezett Crosszkovácsi Országos Bajnokságról. Sajnos az előrejelzés igaznak bizonyult, és a verseny előtt és közben is szakadt az eső. Megfogadtam magamnak, hogy a Szilvásváradi sárverseny után nem indulok ilyen körülmények között, de mégis elindultam. Hosszú táv volt betervezve 74km és 2300 szint. Be is álltam a rajthoz, ahogy kell. Felemelő érzés volt a nagy nevekkel együtt indulni. Mert hát ugye a maratonokon a hosszú táv az igazi megmérettetés. Persze nem semmibe nézve a többi távot sem.

Sajnos nem úgy indult a verseny ahogy terveztem. Az első komolyabb lejtőn a sár  miatt nagyot pereceltem és a telefonomat elhagytam. Csak később vettem észre, és vissza kellett menni érte😡. Mindenki elment mellettem. Miután kezdtem felzárkózni, beértünk egy agyagos sáros részre ahol, mindenki tolta fel és lefelé is. Ott vesztettem el minden. Nem tudtam tolni, mert a sár beragadt a gumi és a váz közé. Felemelni nem tudtam, mert brutál nehéz volt a bringa. De valahogy túljutottam rajta. Majd jött a végzet. Elszakadt a lánc! Persze a rajttól a legmesszebb voltam. Futni kellett, majd kérdezősködés a szervezőktől, hogy merre a legrövidebb. Visszataláltam, szomorúan lemostam a bringám és magam. Ez most így alakult. Következő verseny Esztergomban lesz, a Duna Maraton.